پشتیبانی از مشتری: info@sabadgol.com 9127382800
Persian (فارسی)

نگهداری گل و گیاهان

نگهداری گل و گیاهان

در این بخش با روش های نگهداری گل و گیاه آشنا می شوید.

تکثیر بنفشه آفریقایی

تکثیر بنفشه آفریقایی

تکثیر رایج این گیاه از طریق قلمه برگ به سهولت انجام می‌شود؛ حتی مبتدی‌ها نیز قادرند به سادگی این کار را انجام دهند. بستر کاشت بنفشه آفریقایی ترکیبی بدون خاک یا به اصطلاح  Soilless Mi..

چه زمانی باید گلدان گیاه خود را تعویض نمایید...

علائمی که نشان می‌دهند باید گلدان گیاهتان را تعویض کنید:   ۱- ارتفاع گیاه نسبت به گلدان بیش از اندازه بلند است.  اگر این چنین باشد و خطر خم شدن و سقوط گیاهتان وجود داشته باشد ..

نکاتی برای شادابی گل و گیاه

نکاتی برای شادابی گل و گیاه

در نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:   -تبادل هوا تعویض هوای درون اتاق به وسیله باز گذاشتن در و پنجره‌ها باعث می‌شود تا اکسیژن کافی و مورد نیاز به..

آب مناسب برای آبیاری گیاهان

آب مناسب برای آبیاری گیاهان

از چه آبی برای آبیاری گیاهان استفاده کنیم؟   -به دلیل وجود کُلُر در آب لوله کشی بهتر است از این آب برای آبیاری استفاده نکنیم. بلکه حداقل 24 ساعت آب را در ظرف درباز قرار داده و بعد برای..

تحلیل میزان نور مناسب برای گیاهان...

تحلیل میزان نور مناسب برای گیاهان

طبق نظر کارشناسان مهمترین چیزی که برای نگهداری یک گیاه باید بدانیم، مقدار نوری است که گیاه به آن احتیاج دارد. تقریبا تمام گیاهان به نور زیادی احتیاج دارند، اما هستند گیاهانی که سایه را ترجیح ده..

نکاتی درباره تمیز کردن سطح برگ گیاهان...

نکاتی درباره تمیز کردن سطح برگ گیاهان

اغلب روی سطح برگ گیاهان گرد و خاك و مواد چرب مشاهده می‌شود. تمیز كردن سطح برگ ها به سلامتی و رشد گیاه كمك کرده و نیز باعث كنترل حشرات و رشد و فعالیت بهتر گیاه می‌شود.   بطور كلی بر..

نکات آموزشی درباره نگهداری کاکتوس پشت پنجره آپارتمان...

نکات آموزشی درباره نگهداری کاکتوس پشت پنجره آپارتمان

سه نکته آموزشی درباره نگهداری کاکتوس پشت پنجره آپارتمان   1- پشت پنجره به علت دریافت نور غیرمستقیم آفتاب، مناسب‌ترین محل استقرار کاکتوس‌ها و گیاهان گوشتی یا ساکولنت ها می‌باشد. توجه دا..

نکاتی برای نگهداری بامبو

نکاتی برای نگهداری بامبو

نکاتی برای نگهداری بامبو   *ضروری* حتما هر دو هفته یکبار با فشار آب کاملاً همه جای بامبو را از ریشه تا نوک برگ‌ها و گلدان آن را بشویید. (بهتر است) اگر برگ زرد داشت برگ زرد را حذف ک..

استفاده از سبزیجات برای درست کردن آفت کش...

استفاده از سبزیجات برای درست کردن آفت کش

استفاده از سبزیجات برای درست کردن آفت کش 1- ½ فنجان فلفل تند را با ½ فنجان حبه سیر یا پیاز مخلوط کنید. همچنین می‌توان هم از پیاز و هم از سیر استفاده کرد. همه سبزیجات باید قبل از استفا..

هرس ریشه گیاهان آپارتمانی

هرس ریشه گیاهان آپارتمانی

هرس ریشه گیاهان آپارتمانی هرس ریشه بخش طبیعی از فرایند کمک به رشد گیاهان گلدانی است .ریشه گیاهان بخش بسیار حساس آنهاست، بنابراین به هر علت که به ریشه گیاه دست می‌زنید مراقب باشید ساختار ریشه را..

آندیالند | تمام حقوق این سایت برای سبدگل محفوظ است .